Prezydent i premier RP zadeklarowali wsparcie dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych

Premier Mateusz Morawiecki deklaruje wsparcie dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. Szef rządu podczas spotkania z protestującymi poinformował, że rząd zaproponuje specjalną daninę tak, aby najlepiej zarabiający mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, by złożyć się na tych najbardziej potrzebujących. Wcześniej z protestującymi spotkał się prezydent Andrzej Duda. 

W parlamencie wciąż trwa protest rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Będą oni okupować sejmowe korytarze aż do spełnienia ich podstawowych postulatów.

My postulujemy o dodatek w wysokości 500 zł – bez kryterium dochodowego – dla osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji po 18. roku życia, który nie będzie wpisywany do dochodu – powiedziała Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

Dziś z protestującymi spotkał się prezydent Andrzej Duda.

Jestem przekonany, że nam się to uda naprawić. (…) Nie wszystko da się zrobić od razu – mówił Andrzej Duda.

Prezydent zadeklarował, że o postulatach protestujących będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską.

Nie mam żadnych wątpliwości, że państwo powinniście być zabezpieczeni na poziomie państwowym. Znam państwa trud ja go obserwuje w rodzinie – podkreślił prezydent RP.

Andrzej Duda zadeklarował, że będzie się zajmował sprawą aż zostanie załatwiona.

Cieszę się, że panie dostrzegacie to, że ze strony rządu, z mojej strony jest wola naprawiania sytuacji, tylko być może są kwestie, które należało wziąć pod uwagę wcześniej – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda chce, aby postulaty protestujących zostały jak najszybciej spełnione.  Propozycje protestujących analizuje resort rodziny.

Dostrzegamy te potrzeby. Absolutnie się pod tym podpisuję. Ale proszę państwa, to nie jest tak, że wszystko da się wprowadzić w ciągu jednego dnia. Tak szybko, jak to będzie możliwe, postaramy się spotkać również z innymi organizacjami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi i chcemy, żeby to były propozycje wspólne – dodała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl