UE powinna bacznie przyglądać się Gruzji

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat pomocy finansowej dla Gruzji. Europosłowie PiS podkreślali, że przyszła pomoc dla Gruzji powinna być uzależniona od przestrzegania zasad demokratycznych przez gruzińskie władze.

Gruzja od lat to lider południowego Kaukazu we wdrażaniu przemian demokratycznych. Rządy prezydenta Saakaszwilego to okres prosperity, okres skutecznej walki z korupcją – mówił Tomasz Poręba.

Europoseł PiS podkreślił, że Unia Europejska powinna wspierać Gruzinów, jednakże nie może być to pomoc bezwarunkowa.

To co się dzieje obecnie w Gruzji musi niepokoić. Wysłanie do więzień członków poprzedniego rządu, prześladowanie opozycji jest na pewno sygnałem ostrzegawczym – ocenił Poręba.

Europoseł PiS zaznaczył, że dalsza pomoc dla Gruzji powinna być uzależniona

od wyjaśnienia niepokojących przypadków łamania zasad demokratycznych przez obecne władze.

Gruzji należy pomagać. To kraj o europejskiej kulturze, europejskiej historii i wierzę, że w przyszłości będzie jednym z krajów członkowskich UE nawet jeśli będzie to przyszłość odległa. Pomoc UE dla Gruzji jest ważna w tym meczu politycznym, który się toczy między Zachodem a Rosją o ten kraj – mówił Ryszard Czarnecki.

 

EKR/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl