fot. PAP/EPA

Debata Parlamentu Europejskiego na temat rosyjskiej agresji na Ukrainę

Parlament Europejski debatował w środę o rosyjskiej agresji na Ukrainę i propagandowych zagrywkach Kremla. Politycy obozu rządzącego wykorzystali ten czas, by wytknąć unijnym eurokratom ich błędy i działanie w interesie Niemiec.

Radosław Sikorski dwa razy pomyśli, zanim znowu siądzie przed Twitterem. To jego słowa wpisały się w rosyjską propagandę oskarżania Amerykanów o zniszczenie gazociągów. Zdaje się jednak, że europoseł Platformy Obywatelskiej nie chce pamiętać o tym, co zrobił, bo gdy postanowił wyjść na mównicę w Parlamencie Europejskim, wolał do tematu nie wracać.

– Panie Władimirze Putinie, twoja sytuacja jest bardzo trudna – mówił Radosław Sikorski, europoseł PO.

Radosław Sikorski oskarżał Władimira Putina o pseudo-aneksję i wytykał agresorowi opętanie przez ego, ale – i to zadanie dla Europejskiej Partii Ludowej oraz Platformy Obywatelskiej – oczywiste też jest, że za swój wpis powinien ponieść konsekwencje.

Europoseł Beata Szydło, była premier, zapytała w Strasburgu o konsekwencję dla Radosława Sikorskiego, gdy debatowano o rosyjskiej propagandzie.

– On wypisuje na Twitterze elementy, które działają na rzecz Władimira Putina i nie ma żadnej reakcji ze strony Platformy Obywatelskiej – wskazała Beata Szydło.

Dopiero wojna wybudziła niektórych z długiej drzemki. Długo nie reagowali na uzależnienie od rosyjskiego gazu, długo nazywali gazociągi Nord Stream projektami biznesowymi, długo milczeli wobec silnych powiązań europejskich polityków z Władimirem Putinem, który już w 2014 roku postanowił wydrzeć Ukrainie Krym.

– Mówicie, że do kryzysu, wojny i inflacji doprowadziła pycha i brak słuchania Polski i państw bałtyckich. Piękne, ale jaką receptę w tej chwili proponujecie? Otóż proponujecie więcej tego, co było – oznajmił Patryk Jaki, europoseł Solidarnej Polski.

Kiedy Niemcy blokują limit dla cen gazu, chętnie pompują ogromne środki we własną gospodarkę, co podniesie ceny surowca dla wszystkich. To tylko potwierdziło słowa europosła Patryka Jakiego, że Berlin wciąż nie dokonał rachunku sumienia. Chętnie za to szuka winnych na prawicy, zwłaszcza w Polsce.

– Polska ostrzegała przed rosyjską agresją. Czy przestaniecie dręczyć Polskę, która ponosi wielkie ciężary finansowe i humanitarne? – pytał Witold Waszczykowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

To dręczenie to wprost odcięcie od środków z KPO.

– Na Polskę nałożyliście więcej sankcji niż na Rosję – akcentował Patryk Jaki.

Po Warszawie na celownik europejskich eurokratów trafia Rzym. Troje europosłów z Niemiec wprost zażądało od przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, by nie dopuścił do powstania rządu we Włoszech, kiedy wybory wygrała Giorgia Meloni.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl