fot. twitter.com/MonikaaaBilska

Kłamliwe zarzuty wobec Radia Maryja

„Będąc członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nigdy z czymś takim się nie spotkałem  – mówi o kłamliwych zarzutach kierowanych w Kanadzie wobec Radia Maryja członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji profesor Janusz Kawecki.  

Oakville to miasto w Kanadzie, w prowincji Ontario niedaleko Toronto. To tu, za pośrednictwem miejscowej stacji radiowej, od 20 lat nadawało Radio Maryja. Postęp technologii sprawił, że w ostatnim czasie ten sposób nadawania był ograniczony, ale nadal dostępny.

– Dla tej niewielkiej grupy, która nie ma jeszcze satelity czy interentu zostawiliśmy rok temu sobotę i niedzielę po godzinie programu Radia Maryja tutaj w Toronto – mówi o. Jacek Cydzik CSsR, dyrektor Centrali Radia Maryja w Kanadzie.

Nagle doszło jednak do zerwania dwudziestoletniej współpracy.

„Przesyłamy pismo anulujące naszą obecną umowę ze skutkiem natychmiastowym. Ostatnia emisja odbyła się 6 grudnia 2020 roku” – napisał w mailu Matt Caine, CJMR.

Powodem zerwania umowy miały być absurdalne zarzuty o to, że rozgłośnia rzekomo podpala świat nienawiścią i antysemityzmem. To kłamstwo.

– Będąc członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nigdy z czymś takim nie spotkałem się – wskazuje prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Umowę zerwano na podstawie pomówień, nie analizowano żadnych audycji i treści przekazywanych przez Radio Maryja. To działania antydemokratyczne, które marginalizują katolików w Kanadzie i kanadyjską Polonię. W ocenie  członka KRRiT prof. Janusza Kaweckiego, na nieprawdziwe zarzuty trzeba odpowiedzieć, by nie były pretekstem do podejmowania podobnych działań w przyszłości.

– Powinno się złożyć skargę na operatora, że bez uzasadnienia, na podstawie tylko ogólnikowych zarzutów wystąpił przeciwko nadawcy i go wykluczył, pomimo podpisanej umowy – podkreśla profesor.

Co warto podkreślić, Radio Maryja na terenie Kanady nadal jest dostępne, można go słuchać za pomocą satelity i internetu.

– Jak na razie jeszcze jesteśmy dostępni bez problemu. Chodzi tylko o wyłączenie stacji, która nadawała lokalnie w Toronto. Nadawała w soboty i niedziele, po godzinie programu – akcentuje o. Jacek Cydzik CSsR. 

Bliższe informacje i parametry odbioru znajdują się na portalu radiomaryja.pl.

TV Trwam News

***

Zamieszczamy korespondencję z szefostwem CJMR w oryginale:

Hello Fr. Jacek,

As discussed in our telephone call, please find attached a letter from CJMR Radio cancelling our current contract effective immediately. The last broadcast date was December 6th, 2020.

CJMR reached out to B’nai Brith Canada for consultation after we received public allegations concerning Radio Maryja through social media; I have attached the original reply letter from Ran Ukashi at B’nai Brith Canada, which contains the same information and links that were provided to you previously for comment. Also attached is a letter submitted to us from the World Jewish Congress outlining and summarizing additional details regarding Fr. Rydzyk, Radio Maryja commentators and a variety of published content.

I appreciate that during our telephone call you indicated Radio Maryja Canada had not been contacted directly by B’nai Brith Canada regarding these issues. While it’s important to note that CJMR contacted B’nai Brith Canada first in order to seek consultation on the allegations brought to our attention, through further correspondence I encouraged both yourself (Radio Maryja Canada) and Ran Ukashi, National Director of B’nai Brith Canada, to be in direct dialogue in hopes to resolve or reach reconciliation on these issues. I regret that this dialogue has not been done, but please find Ran’s contact information and email below, or the contact numbers for their offices published here: https://www.bnaibrith.ca/contact-us/

 

Ran Ukashi

National Director, League for Human Rights

B’nai Brith Canada

C 403 – 123 Doncaster St | Winnipeg, MB

204 487 9623

 

In the interest of reconciliation, CJMR management still hopes for transparency and open dialogue between each organization, regardless of the future for the Radio Maryja Canada broadcast on CJMR. I believe to your credit, you had expressed complete willingness and welcomed that opportunity, which I conveyed to Ran at B’nai Brith Canada.

Respectfully,

Matt Caine

Vice President

Whiteoaks Communication Groum

drukuj

Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl