KRRiT straszy procesem

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji straszy procesem za informacje przekazywane na antenie Radia Maryja, Telewizji Trwam i Naszego Dziennika.

Jak poinformował przewodniczący Krajowej Rady Jan Dworak: Artykuły na temat nowego konkursu na miejsca na multipleksie, które ukazały się w mediach związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem, przekroczyły granice pomówienia.

Dodał jednocześnie, że KRRiT rozważy podjęcie kroków prawnych w tej sprawie. „Strasznie procesem to nic innego jak tłumienie krytyki” – akcentuje poseł i konstytucjonalista prof. Krystyna Pawłowicz.

Oni są wściekli, że w ogóle wyciekła informacja, o ich zamiarach. A jest to prawdopodobne; temat ten podejmują nie tylko media związane z TV Trwam i Radiem Maryja, czy z Naszym Dziennikiem, – takie podejrzenia są w różnych środowiskach. Można tu mówić o takim straszeniu i tupaniu, które są formą stłumienia krytyki, – w tej sytuacji jest to niezwykle prawdopodobne. Te informacje mają jakieś oparcie w pewnych faktach – podkreślała poseł Krystyna Pawłowicz.

Jest wiele faktów, które przemawiają za tym, że KRRiT wyklucza Telewizję Trwam – dodaje prof. Pawłowicz.

W poprzednim procesie koncesyjnym sztucznie tworzono różne podmioty tylko dlatego, żeby nie dać koncesji TV Trwam, więc to jakby uprawnia do przedstawienia sowich obaw, a ponieważ powszechnie znana jest w Polsce a nawet powiedziałabym, że w Europie niechęć KRRiT do idei udzielenie koncesji katolickiej TV Trwam, wiec każdy ma prawo to oceniać tak jak umie. Takie tupanie jest tylko formą zastraszania i tłumienia krytyki i wolności słowa. Oczywiście trzeba szczegółowo każdy przypadek zbadać. Jeśli oni będą chcieli dokuczyć, – bo widzę, że się zdenerwowali, że bardzo szybko rozszyfrowano te plany ; ale warto przejrzeć te teksty – podkreślała poseł Krystyna Pawłowicz.

Przypomnijmy pod koniec roku KRRiT ogłosiła nowy konkurs na miejsca na 1 multipleksie cyfrowym.

Jak informowaliśmy wcześniej – według nieoficjalnych informacji podejmowane są kolejne działania, aby inny podmiot niż TV Trwam otrzymał miejsce na MUX-1 jako kanał społeczno-religijny.

RIRM

drukuj