fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Jutro rozprawa ws. Mary Wagner

W środę (23. grudnia) w Toronto odbędzie się kolejna rozprawa sądowa ws. Mary Wagner. Kanadyjska obrończyni życia została aresztowana ponad tydzień temu po tym, jak weszła do placówki aborcyjnej i namawiała kobiety by nie zabijały swoich nienarodzonych dzieci. Tradycyjnie wręczała im róże.

Mary Wagner po tym zajściu noc spędziła na posterunku policji. Następnie odbyła się rozprawa sądowa na której ustalono wysokość kaucji za wyjście na wolność.

Obrończyni życia odmówiła wpłacenia kaucji. Nie zgodziła się też na obrońcę z urzędu. W ten sposób chciała być na równi traktowana z nienarodzonymi dziećmi, które także nie mają obrońców.

Jacek Kotula z fundacji PRO-Prawo do Życia apeluje, by szczególnie dziś poprzez modlitwę okazać wsparcie Mary Wagner.

– Módlmy się szczególnie o to, aby Duch Święty ją umacniał, aby Nowonarodzona Dziecina wspierała ją, żeby wytrwała w swoich postanowieniach. To jest dzielna kobieta, heroiczna, która poświęca swoje życie w intencji obrony nienarodzonych dzieci. Przypomnę, że co roku 100 tys. dzieci jest zabijanych w Kanadzie w wyniku aborcji. Jest tam prawo, które legalizuje zabijanie nienarodzonych dzieci. Praktycznie są takie przypadki, że dziecko jest zabijane w momencie narodzin. Nikt przeciwko temu nie protestuje. Jest ogromna laicyzacja, sekularyzacja. Nawet osoby wierzące uważają, że Mary nie ma racji, że robi źle – podkreśla Jacek Kotula.

W więzieniu przebywa także druga obrończyni życia Linda Gibons. Kobieta została aresztowana 2 września. W sumie za walkę w obronie dzieci poczętych była pozbawiona wolności ponad 10 lat. Rozprawę Lindy Gibons zaplanowano na 16 stycznia 216 r.

RIRM

drukuj