fot. Monika Tomaszek/Radio Maryja

„Posłowie, legalna aborcja do kosza!” – obrońcy życia zbierają podpisy pod petycją do posłów

Obrońcy życia apelują o podpisanie petycji „Posłowie, legalna aborcja do kosza!”. Ma to zmobilizować parlamentarzystów do odrzucenia skandalicznego projektu ustawy, który zakłada możliwość zabicia dziecka bez ograniczeń aż do 12. tygodnia ciąży.

Wkrótce w Sejmie ma się odbyć pierwsze czytanie ustawy liberalizującej tzw. prawo do aborcji. Projekt zakłada, że w przypadku lekkich wad genetycznych tzw. aborcja byłaby dopuszczalna do 24. tygodnia ciąży. Z kolei w przypadku wykrycia u dziecka wad letalnych – nawet w 9. miesiącu ciąży.

Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina apeluje do posłów o odrzucenie tych propozycji już w pierwszym czytaniu. Projekt, ze względu m.in. na niezgodność z polskim prawem, nie powinien być procedowany – wskazuje.

– Potrzebna jest mobilizacja konserwatywnej i katolickiej opinii publicznej. Chodzi o pokazanie posłom, szczególnie koalicji rządzącej, że nie można głosować za takimi projektami. Ten projekt był zbierany przez półtora roku zamiast wymaganych trzech miesięcy. Tak naprawdę nie ma to żadnego poparcia społecznego. Środowiska feministyczne skorzystały z faktu, że jest pandemia i wymęczyły ten projekt, zbierając podpisy przez półtora roku. To jest istotą problemu. Nie może być sytuacji, że posłowie będą twierdzili, iż jest to projekt obywatelski i dlatego należy mu się dalsze procedowanie. Nie można zrównywać takich rzeczy. To nie jest projekt obywatelski, ale pomysł lewicowych i feministycznych środowisk – wyjaśnia Krzysztof Kasprzak.

Podpisy pod petycją „Posłowie, legalna aborcja do kosza” można składać poprzez stronę www.zycierodzina.pl. Prawną ochronę życia nienarodzonych w Polsce gwarantuje przede wszystkim Konstytucja RP oraz niedawny wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl