Sejm planuje kolejne zmiany dot. rolnictwa

Sejmowa Komisja Rolnictwa zajmie się dziś projektem noweli ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. Przewiduje on, że szefowie agencji rolnych będą powoływani przez premiera, a nie jak dotychczas w drodze konkursu. Wczoraj w Sejmie odbyła się dyskusja nad nowelizacją ustawy.

W swoim wystąpieniu poparcie dla niej zadeklarował przedstawiciel klubu Prawo i Sprawiedliwość poseł Robert Telus.

Zdaniem klubu Prawo i Sprawiedliwość ten projekt jest bardzo potrzebny i oczekiwany przez rolników. Oczekiwany również w agencjach ze względu na to, że chcemy przeprowadzić zmiany. Przede wszystkim chcemy połączyć agencje i inspekcje. Ten program, który przedstawiam, był mocno konsultowany z różnymi organizacjami i różnymi związkami. Ma on pełne poparcie. Dlatego, żeby go wprowadzić w życie, potrzebne są tak daleko idące zmiany – mówi poseł Robert Telus.

Kluby PO, Nowoczesna i PSL odniosły się do projektu nowelizacji krytycznie. Ruch Kukiz’15 zapowiedział, że wstrzyma się od głosu.

W pierwszych dniach rządów PiS-u zostali zdymisjonowali: prezes Agencji Rynku Rolnego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Agencji Nieruchomości Rolnych.

Nowi szefowie tych instytucji mają pełnić obowiązki do czasu powołania prezesów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl