fot. E. Sądej/Nasz Dziennik

Sejm: komisje zajmą się projektem nowelizacji ustawy o transporcie drogowym

Posłowie z sejmowych komisji: Infrastruktury oraz Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii rozpatrzą dziś w ramach I czytania rządowy projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym tzw. lex Uber. Autorem regulacji jest resort infrastruktury.

Procedowane przepisy mają sprzyjać uczciwej konkurencji wśród przewoźników. Świadczący usługi transportowe mają podlegać tym samym prawom i obowiązkom.

Projekt przewiduje m.in. możliwość stosowania aplikacji mobilnej jako alternatywy wobec stosowanego obecnie taksometru i kasy fiskalnej. Proponowana nowela wprowadza też definicję pośrednika przy przewozie osób samochodem osobowym oraz taksówką.

Projekt tworzy jednakowe wymogi i warunki do równej konkurencji w branży taksówkarskiej. Propozycja uwzględnia też interes osób korzystających z usług – mówi szef Komisji Infrastruktury Bogdan Rzońca.

– Tu chodzi o to, żeby były dobre i konkurencyjne relacje pomiędzy przewoźnikami. Zawsze widzimy interes pracodawcy, czyli właściciela danej korporacji, ale także patrzymy przede wszystkim na to, ile ludzie zapłacą korzystając z tych przewoźników, a ile za taksówkę. Chcemy to wszystko dobrze w tej ustawie opisać, żeby nie było żadnych niedomówień, że ktoś jest preferowany albo wykorzystuje jakąś lukę prawną w tej materii na polskim rynku i świadczy usługi niedoskonałe a do tego za wyższą cenę – podkreśla Bogdan Rzońca.

Jutro projektem ma zajmować się Sejm, którzy przeprowadzi jego drugie czytanie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl