Premier B. Szydło: wniosek o odwołanie szefa MON-u niemądry i nieprzyzwoity

Wniosek o odwołanie szefa MON-u to nieakceptowalna próba podważenia zaufania dla polskiego państwa – powiedziała premier Beata Szydło.

Szefowa polskiego rządu odnosząc się do uzasadnienia wniosku Platformy Obywatelskiej dotyczącego odwołania ministra, podkreśliła, że moment – czyli trzy dni przed szczytem NATO w Warszawie – a także podstawa wniosku są wręcz kompromitujące.

Trzeba zupełnie nie rozumieć na czym polega powaga i odpowiedzialność za państwo, żeby składać wniosek tak niemądry, tak nieprzyzwoity w swoich podstawach i w tak niezmiernie ważnym dla Polski czasie – powiedziała Beata Szydło.

Premier zauważyła, że wniosek o odwołanie ministra obrony opiera się tak naprawdę o tekst gazety, która od lat otwarcie walczy z PiS-em. ,,Gazeta Wyborcza” napisała o rzekomych związkach Antoniego Macierewicza z byłym współpracownikiem SB.

Chcecie odwoływać ministra Macierewicza na podstawie tekstu opartego o opowieści byłego funkcjonariusza służb PRL-u opisanych w gazecie, która od lat była pierwszym bastionem blokującym lustrację i dekomunizację. To trzeba wreszcie głośno powiedzieć: gazeta, która przez lata zatrudniała pana Maleszkę – zdrajcę i tajnego współpracownika służb PRL-u. Dzisiaj ta sama gazeta przy wsparciu opozycji z Platformy uderza w człowieka, który swoje życie poświecił temu, aby walczyć z takimi jak Maleszka – wskazała premier.

Komisja Obrony Narodowej, która zebrała się rano, zarekomendowała Sejmowi odrzucenie wniosku. Podczas posiedzenia Komisji wniosek poparły PO, Nowoczesna i PSL. Przeciw były kluby PiS-u i Kukiz’15.

PO wystąpiła o wotum nieufności wobec Antoniego Macierewicza 20 czerwca.

Wystąpienie premier Beaty Szydło podczas wniosku PO o wotum nieufności wobec szefa MON Antoniego Macierewicza


RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl