[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Cała ta operacja ma wynieść Putina jako największego obrońcę narodu żydowskiego i zostawić Polskę oraz państwa Europy Środkowej jako obszar wpływów Rosji

W wypowiedziach Władimira Putina chodzi o chęć odzyskania przez Rosję – jako dziedzica Związku Sowieckiego – szczególnego miejsca na świecie. Dlatego przemówienie Putina na V Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie zakończyło się propozycją odbudowy sojuszu wielkich pięciu mocarstw, które kiedyś budowały ONZ – powiedział w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz.

W kontekście V Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie b. szef Ministerstwa Obrony Narodowej zwrócił uwagę na to, jakimi „słowami, wyzwiskami Władimir Putin obrzucał naród polski, naszą pamięć i nasz dorobek”.

– Jest to zabieg geopolityczny. Nie chodzi tu o żadne wartości, a o próbę odzyskania przez Rosję – jako dziedzica Związku Sowieckiego – szczególnego miejsca w Europie i na świecie. Dlatego to przemówienie Putina zakończyło się propozycją odbudowy sojuszu wielkich pięciu mocarstw, które kiedyś budowały ONZ. (…) Gdy tworzono ONZ, jedno państwo z tych, które budowały sojusz aliancki przeciwko Niemcom, zostało wykluczone. Była to Rzeczypospolita Polska. Jako jedyny sygnatariusz Karty Atlantyckiej z 1940 r. zostaliśmy wykluczeni ze spotkania inicjującego ONZ – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Pierwsze posiedzenie Organizacji Narodów Zjednoczonych miał rozpocząć wybitny pianista Artur Rubinstein. Autor felietonu przypomniał jednak, że artysta był „wstrząśnięty wyrzuceniem Polski z tego wydarzenia. Rozpoczął więc je hymnem Polski, a następnie wstał i wyszedł”.

– Inny przedstawiciel środowiska żydowskiego, pan Kantor, rozpoczął posiedzenie Yad Vashem, które było skierowane na wykluczenie Polski z grona narodów, które broniły narodu żydowskiego. Nasz kraj poświęcił najwięcej istnień ludzkich, żeby ratować Żydów. Nie ma innego narodu na świecie, który uratowałby tylu Żydów od zagłady, co właśnie naród polski. Cała operacja, której jesteśmy dzisiaj świadkiem – z punktu widzenia geopolitycznego – ma wynieść Putina jako największego obrońcę narodu żydowskiego i wykluczyć Polskę, zostawić ją oraz państwa Europy Środkowej jako obszar wpływów Rosji, będącej spadkobiercą i kontynuatorem państwa stalinowskiego – powiedział marszałek senior Sejmu.

Mamy dzisiaj wielu sojuszników. Oni się odezwali – jak np. prezydent Litwy, jak przewodniczący Światowego Kongresu Żydów, jak wielu wybitnych działaczy żydowskich w Polsce, jak przedstawiciele najbliższych współpracowników prezydenta Donalda Trumpa – kontynuował.

– Mamy wielu sojuszników, ale przede wszystkim to wydarzenie musi nas nauczyć, że musimy mieć własną siłę. Jeżeli będziemy zdawali się na sojuszników, zawsze możemy się znaleźć w sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się dzisiaj. Zawsze własna siła, własna determinacja, jedność narodu polskiego w obronie najważniejszych spraw, to źródło możliwości budowy niepodległego państwa polskiego. Tę lekcję musimy zapamiętać na zawsze – podkreślił Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj