fot. pl.wikipedia.org

Marsz dla życia w USA z udziałem prezydenta Donalda Trumpa

To będzie jedna z największych manifestacji za życiem. W piątek ulicami Waszyngtonu przejdzie doroczny Marsz dla Życia. Udział zapowiedział prezydent Donald Trump.

Waszyngtoński Marsz dla życia przejdzie ulicami stolicy Stanów Zjednoczonych po raz 47. Odbywa się on zawsze w okolicach 22 stycznia – czyli daty zalegalizowania  przez Sąd Najwyższy tzw. aborcji na życzenie. Marsz gromadzi tłumy amerykanów.

W tym roku po raz pierwszy będzie w nim uczestniczył prezydent Stanów Zjednoczonych.  Donald Trump od momentu objęcia urzędu prezydenta w różny sposób wspierał to wydarzenie. W 2018 roku Donald Trump wystosował do uczestników Marszu apel odtworzony na telebimie. Rok wcześniej w marszu uczestniczył jego zastępca wiceprezydent Mike Pence.

Donald Trump wspiera działania pro-life. Ograniczył finansowanie proabiorcyjnego przedsiębiorstwa Planned Parenthood. Obchodzonemu 22 stycznia Dniu Świętości Życia nadał status święta państwowego. Marsze dla życia odbywają się w Chicago, Los Angeles, San Francisco.  Od 1973 r. w wyniku tzw. aborcji zabito w Stanach Zjednoczonych 61 milionów dzieci.

TV Trwam News

drukuj