Debata nad projektem uchwały ws. obrony suwerenności RP

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu uchwały ws. obrony suwerenności Rzeczypospolitej. Przygotowali go posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

W projekcie Sejm wzywa rząd do „przeciwstawienia się wszelkim działaniom przeciwko suwerenności państwa”.

Podkreślono także m.in., że przepisy dotyczące Trybunału Konstytucyjnego nie mają negatywnego wpływu na ochronę praw i wolności obywatelskich w Polsce.

Poseł PiS-u Maciej Małecki mówił w Sejmie, że obowiązkiem Polskiego Sejmu jest zajęcie stanowiska wobec próby ograniczenia suwerenności naszego kraju.

– Polska jest państwem suwerennym, a niektórzy politycy opozycji i niektórzy europejscy urzędnicy o tym zapominają. Dlatego polski rząd w tej sprawie powinien mieć bardzo mocne poparcie polskiego Sejmu. Myślę, że możemy powiedzieć tutaj razem i zgodnie, że sprawy polskie chcemy rozstrzygać we własnym domu. Sprawy polskie chcemy wyjaśniać tu, w tym budynku, w polskim Sejmie, bo taką przysięgę złożyliśmy jako posłowie Najjaśniejszej Rzeczpospolitej – pokreślił poseł Maciej Małecki.

Posłowie opozycji podkreślali z kolei, że PiS rozpoczyna wyprowadzanie Polski z UE, chce wywołać konflikt z partnerami w Europie, a także pogłębia chaos i dzieli Polaków.

RIRM

drukuj