M. Dworczyk: PiS poprawił bezpieczeństwo Polski

Rok rządów Prawa i Sprawiedliwości przełomowo wpłynął na poprawę bezpieczeństwa Polski – podkreślił na konferencji w Sejmie poseł Michał Dworczyk. Polityk wskazał tu m.in. na postanowienia warszawskiego szczytu NATO, czy zwiększenie wydatków z budżetu na armię.

Jak mówił poseł także tworzenie się Wojsk Obrony Terytorialnej to wielki sukces szefa ministerstwa obrony Antoniego Macierewicza oraz  całego rządu.  

Niezwykłym sukcesem był Szczyt NATO, który odbył się w Warszawie, wskutek czego od przyszłego roku będą na terenie Polski stacjonowały oddziały wojsk sojuszniczych, głównie amerykańskich. Docelowo ponad 6 tys. żołnierzy amerykańskich na wschodniej flance. Jest to sukces głównie Antoniego Macierewicza, ale oczywiście całego rządu i prezydenta, podnoszący bezpieczeństwo Polski w olbrzymi sposób. Trzeba zwrócić uwagę również na inne rzeczy, które się dzieją w polskiej armii. Nie poprzestajemy na naszych sojusznikach, ale również zwiększyliśmy PKB do 2 proc. – ponad miliard zł wyższe wydatki na uzbrojenie i modernizację armii. Powstaje piąty rodzaj sił zbrojnych – obrona terytorialna – wymieniał Michał Dworczyk.

Dziś sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg zapowiedział, że cztery bataliony NATO, które mają trafić do Polski i państw bałtyckich, zostaną rozmieszczone na początku 2017 r.

Wśród innych szybko zrealizowanych i cieszących się dużym poparciem społecznym projektów rządu Prawa i Sprawiedliwości, eksperci wymieniają m.in. program „Rodzina 500 plus” czy „Mieszkanie plus”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl