fot. PAP/Radek Pietruszka

Sejm kontynuuje prace nad projektem Tarczy Antykryzysowej 3.0

W Sejmie dziś dalszy ciąg prac nad rządowym projektem tzw. Tarczy Antykryzysowej 3.0. Przewiduje on m.in. dokapitalizowanie Agencji Rozwoju Przemysłu, zwiększenie ochrony pożyczkobiorców czy wsparcie sektora drzewnego.

Przed godziną rozpoczęło się drugie czytanie projektu. W nocy Komisja Finansów Publicznych wprowadziła do niego szereg poprawek, m.in. dotyczących odwołania prezesa UKE czy zaopatrywaniu przez Agencję Rezerw Materiałowych domów opieki społecznej.

Szef komisji poseł PiS-u Henryk Kowalczyk w trakcie sprawozdania wskazywał, że najwięcej dyskusji toczyło się wokół zmian w Kodeksie cywilnym i karnym dotyczących rozwiązań antylichwiarskich.

– Nie tyle dyskusja kierowała się w stronę merytorycznych rozwiązań, bo one nie były kwestionowane, natomiast dyskusja głównie polegała na tym, że tryb zmian był nieprawidłowy. Natomiast biorąc pod uwagę szczególny czas, kiedy m.in. osoby są narażone na takie zachowania antylichwiarskie, kiedy są szczególnie narażone na podpisywanie umów pożyczkowych z przeniesieniem własności lokali mieszkalnych, ten czas trudny spowodował, że te rozwiązania zostały przyjęte – powiedział Henryk Kowalczyk.   

Najpewniej jeszcze dziś posłowie zagłosują nad projektem tzw. Tarczy Antykryzysowej 3.0.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl