fot. PAP

Większość proputinowska w Sejmie?

Politycy lewicy wykazują postawę proputinowską –  alarmuje opozycja, która w ten sposób odniosła się do powołania komisji śledczej do spraw likwidacji WSI.

Posłowie skierowali dziś do dalszych prac w komisji ustawodawczej projekt uchwały w tej sprawie.

Politycy nie poparli wniosku PiS o odrzucenie w pierwszym czytaniu, zgłoszonego przez Twój Ruch, projektu dot. powołania komisji śledczej. Mówi poseł Mariusz Błaszczak – szef Klubu Parlamentarnego PiS.

– Skandaliczne zachowanie grupy posłów, którzy pokazali dziś, ze w rzeczywistości chcąc odtworzyć WSI próbują odtworzyć długie ramie Moskwy w Polsce. Tak WSI jest określane w literaturze, a jest to bardzo groźne w sytuacji w której dochodzi do ataku Rosji na Ukrainę, a więc mamy do czynienia jednoznacznie z postawą proputinowską – mówi poseł Mariusz Błaszczak.

Odrzucenia projektu Twojego Ruchu chcieli wszyscy obecni na sali posłowie PiS oraz 15-osobowego klubu Sprawiedliwa Polska. Za skierowaniem do dalszych prac opowiedziały się kluby: TR i SLD, a także większość posłów z PO.

PSL podzielił się w tej sprawie: 10 posłów opowiedziało się za odrzuceniem projektu Twojego Ruchu; 16 – za tym, by trafił do komisji. Pięciu posłów Stronnictwa wstrzymało się od głosu.

 

 

RIRM

drukuj