fot. Marek Borawski/KPRP

Rolnicy zakończyli protest w Sejmie, ale nie składają broni

Rolnicy prowadzący w Sejmie głodówkę nie doczekali się spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. Po rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą zawiesili swój protest. Gospodarze nie rezygnują jednak z walki o swoje postulaty.

Protest rolników rozpoczął się 9 maja. Przez ostatnie 10 dni protestujący gospodarze prowadzili głodówkę. Taka forma protestu nie przekonała szefa rządu do spotkania.

– Ta polityczna manifestacja w Sejmie to nie jest obrona interesów rolników, tylko polityka. Życzę wszystkim dobrej kondycji, dobrego zdrowia. Uważam, że nie warto narażać dla manifestacji politycznych własnego zdrowia – stwierdził premier Donald Tusk.

W trakcie protestu głodowego trzech rolników trafiło do szpitala. Za namową lekarzy zrezygnowali z głodówki. Z protestującymi spotkał się z prezydent Andrzej Duda, który namówił ich do zakończenia głodówki. Zaprosił również gospodarzy na spotkanie.

– Jedyny do nas z głosem rozsądku zwrócił się Pan Prezydent, poprosił nas żebyśmy się już nie męczyli, bo głową muru nie przebijemy, a przynajmniej muru Donalda Tuska – oznajmił Hubert Kraft, rolnik protestujący w Sejmie.

Gospodarze nie rezygnują z walki o swoje postulaty. Protestujący domagają się wycofania Zielonego Ładu, zablokowania importu z Ukrainy oraz realnego wsparcia polskich gospodarzy od rządu.

– Wrócimy z inną formą protestu. Na dzisiaj głodówkę kończymy – oznajmił Piotr Łukasiak, rolnik protestujący w Sejmie.

Protesty rolników nie ustają w całej Europie. Na 4 czerwca gospodarze planują wielką manifestację w Brukseli.

Rolnicy ze wszystkich krajów członkowskich będą chcieli przypomnieć przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, do czego może doprowadzić zła polityka unijna i jak może wpłynąć na życie zwykłych obywateli.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl