Boże Narodzenie w tym roku bez śniegu

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą bez śniegu – mówią zgodnie klimatolodzy. W najbliższych dniach  temperatura zarówno w nocy jak i w dzień będzie utrzymywać się wyraźnie powyżej zera. Przymrozki mogą pojawić się na przełomie grudnia i stycznia.

Rafał Maszewski, klimatolog, mówi,  że pogoda będzie podobna jak na początku listopada czy końcu marca.

– Kolejne Święta Bożego Narodzenia szykują się nam ciepłe i bez śniegu. Również po Świętach powinno być stosunkowo ciepło, ale  jeszcze przed końcem roku – być może na przełomie grudnia i stycznia – jest szansa na większe ochłodzenie, zwłaszcza we wschodniej części Polski. Mogą się pojawiać nocne przymrozki, w dzień temperatura również spadnie, nie będzie tak ciepło jak teraz, kiedy na zachodzie i południowym zachodzie mamy temperatury rzędu 12 – 14 st. Temperatury będą niższe. Czy będzie to początek zimy? Trudno jeszcze w tej chwili powiedzieć, sytuacja jest bardzo dynamiczna – zaznacza klimatolog.

Ekspert spodziewa się śniegu pod koniec stycznia i w lutym.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl