[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o raporcie smoleńskim: Raport został przedstawiony 30 lipca zeszłego roku. Minęło pół roku. Do dzisiaj nie został on opublikowany przez Telewizję Publiczną

Czekaliśmy tak długo na raport pokazujący, co tak naprawdę zdarzyło się nad Smoleńskiem. Raport został przedstawiony 30 lipca zeszłego roku. Minęło pół roku. Do dzisiaj nie został on opublikowany przez Telewizję Publiczną. Chcę raz jeszcze podziękować Telewizji Trwam i Telewizji Republice oraz stronie MON, które pokazały raport. TVP wciąż tego nie zrobiła, a w związku z tym nie może się z tym zapoznać cała Polska. Kłamcy smoleńscy mogą przez to twierdzić, że Prawo i Sprawiedliwość mając wszystkie narzędzia, nie pokazało prawdy o zbrodni smoleńskiej – mówił poseł Antoni Macierewicz, były szef MON, w felietonie z cyklu „Głos Polski” na antenie TV Trwam.

Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu, odniósł się do opublikowania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego tzw. aborcji eugenicznej.

– W środę po blisko 3 miesiącach oczekiwania zostało opublikowane orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie życia i śmierci, obowiązywania w Polsce przepisów Konstytucji RP. Dzięki temu Polska stanie się krajem, który naprawdę broni życia i chce kształtować swoją rzeczywistość w oparciu o szacunek i obronę życia każdego człowieka, tak jak stanowi to Konstytucja RP. Ona obowiązuje od 1997 roku, ale ten przepis nie był szanowany, a był nieustannie omijany. Dzisiaj już wiemy, iż każde ludzkie życie ma być chronione od poczęcia do naturalnej śmierci. Dziękujemy pani prezes Julii Przyłębskiej i wszystkim członkom Trybunału Konstytucyjnego. Myślę, że gdy patrzycie Państwo na demonstracje ludzi, którzy noszą koszulki z napisem „Konstytucja” i wykrzykują, że są obrońcami konstytucji, to widzicie, że tak naprawdę bronią cywilizacji śmierci – mówił gość TV Trwam.

Były szef MON zwrócił uwagę, że obecnie mamy do czynienia z wojną pomiędzy cywilizacją życia a cywilizacją śmierci.

– Weszliśmy w czas, o którym mówił profetycznie św. Jan Paweł II, że cywilizacja życia zostanie zaatakowana przez cywilizacje śmierci. Dzisiaj jesteśmy tego świadkami. Na ulicach, w propagandzie, zachowaniach polityków, próbach wymuszenia na Polsce tzw. praworządności, która zgodnie ze stanowiskiem Parlamentu Europejskiego oznacza ideologię LGBT, neomarksistowską, która propaguje najgorsze nieludzkie zachowania promujące demoralizację malutkich dzieci, ale także cywilizacje śmierci. Wydawało nam się, że nigdy do tego nie dojdzie, ale tak właśnie się stało, dlatego tak ważna jest decyzja TK i opublikowanie orzeczenia oraz uzasadnienie, które precyzuje, że gdy dojdzie do wyboru między życiem matki i życiem dziecka, to ten wybór rzeczywiście musi zostać podjęty przez matkę. Prawo polskie broni życia, zawsze będąc świadome czasem dramatycznych wyborów, ale wtedy kiedy są one autentyczne – powiedział poseł.

Felietonista podkreślił wartość niepodległości.

– Przez ostatnie miesiące mogliśmy czytać wypowiedzi wybitnych polskich polityków, którzy jasno mówili, że nie ma takich pieniędzy, które można przyjąć lub zaakceptować, wyrzekając się niepodległości. Wierzę, że tak właśnie jest, iż nikt z polskich patriotów nie zagłosuje za tym, aby wyrzec się niepodległości i zgodzić na to, by Polska została podporządkowana decyzjom Niemiec, Parlamentu Europejskiego, Francji, urzędników brukselskich, którzy będą rozstrzygali, co jest praworządnością, a co nią nie jest. Oni chcą decydować o kluczowym elemencie niepodległości każdego państwa, jakim jest prawo. Prawo jest stanowione przez naród i parlament. Nikt inny nie może się do tego mieszać – wskazał Antoni Macierewicz.

Były minister obrony narodowej zaakcentował, że TVP cały czas nie opublikowała raportu w sprawie katastrofy smoleńskiej.

– Czekaliśmy tak długo na raport pokazujący, co tak naprawdę zdarzyło się nad Smoleńskiem. Raport został przedstawiony 30 lipca zeszłego roku. Minęło pół roku. Do dzisiaj nie został on opublikowany przez Telewizję Publiczną. Chcę raz jeszcze podziękować Telewizji Trwam i Telewizji Republice oraz stronie MON, które pokazały raport. TVP wciąż tego nie zrobiła, a w związku z tym nie może się z tym zapoznać cała Polska. Kłamcy smoleńscy mogą przez to twierdzić, że Prawo i Sprawiedliwość mając wszystkie narzędzia, nie pokazało prawdy o zbrodni smoleńskiej. Pokazaliśmy prawdę o zbrodni smoleńskiej. Ona jest zawarta w raporcie filmowym. Proszę o jego opublikowanie – podsumował poseł Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl