Czy RBN zajmie się katastrofą smoleńską?

Solidarna Polska chce, by Rada Bezpieczeństwa Narodowego zajęła się wyjaśnieniem przyczyn katastrofy Smoleńskiej. Z apelem w tej sprawie podczas dzisiejszego posiedzenia RBN ma się zwrócić prezes SP i członek Rady Zbigniew Ziobro.

Poseł Arkadiusz Mularczyk przewodniczący KP SP powiedział, że ma  to być impuls polityczny, by powstała międzynarodowa Komisja w celu wyjaśnienia tragedii z 10. kwietnia.

– Przypomnę, że SP zgłosiła projekt ustawy o powołaniu Obywatelskiej Komisji Śledczej, której celem byłoby zbadanie i wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej. W najbliższym czasie będziemy domagać się, żeby ta sprawa była rozpoznana przez Komisję Ustawodawczą i skierowana na posiedzenie sejmowe. Jest w Sejmie instrument, który daje możliwość takich działań. Oczywiście konieczny jest impuls polityczny, dlatego poseł Zbigniew Ziobro na posiedzeniu RBN zaapeluje do szefów klubów parlamentarnych, do pana prezydenta i do przedstawicieli rządu po to, żeby tę sprawę starać się wreszcie wyjaśnić w taki sposób, jaki dają instrumenty, które mogą wynikać z powołania komisji międzynarodowej – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk.

Antoni Macierewicz Szef parlamentarnego zespołu ds. Katastrofy Smoleńskiej powiedział że aż 63% Polaków domaga się powołania międzynarodowej komisji.

Wczoraj prawnicy biorący udział w posiedzeniu zespołu stwierdzili, że są podstawy by zaskarżyć przewlekłość polskiego i rosyjskiego śledztwa ws. tragedii do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

 

Wypowiedź posła Arkadiusza Mularczyka:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl