Kłamstwa Radosława Sikorskiego nt. przygotowania wizyt w Katyniu w 2010 r.

Były szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski był zaangażowany w dyplomatyczne przygotowanie wizyt w Katyniu w kwietniu 2010 r. – zarówno premiera Donalda Tuska, jak i prezydenta Lecha Kaczyńskiego – informuje tygodnik „wSieci„.

Te informacje przeczą zeznaniom Radosława Sikorskiego, które złożył w sądzie na początku kwietnia. Były szef MSZ pytany o organizacje wizyty Lecha Kaczyński ego odpowiedział: „Nie mam żadnej wiedzy na ten temat”.

To ewidentna nieprawda – mówi red. Marcin Wikło, współautor tekstu tygodnika „wSieci”, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

– Wraz z Markiem Pyzą dotarliśmy do dokumentów Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ale także Kancelarii Premiera. Na każdym etapie tej wizyty Radosław Sikorski był informowany o tym, jak przebiegają przygotowania – od samego pomysłu, sformułowania daty, składu delegacji, później rozdzielenia wizyt. Radosław Sikorski jako szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych był w to zaangażowany, na biurko trafiały do niego wszystkie dokumenty – akcentuje Marcin Wikło.

Redaktor Marcin Wikło zwraca też uwagę, że na dokumentach dot. wizyty znajdują się parafki Radosława Sikorskiego, jak również jego adnotacje.

RIRM

drukuj