fot. PAP/EPA

W kraju przeważnie zachmurzenie duże

Jak informuje IMGW, Europa północna znajdzie się w zasięgu wyżu znad Morza Norweskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim, tylko nad krańce południowo-wschodnie zacznie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Dziś na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, a na wschodzie i krańcach południowych po południu większe przejaśnienia. Opady deszczu, a po południu na południu i wschodzie miejscami także burze. W południowej połowie kraju opady okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu, prognozowana wysokość opadów od 15 mm do 20 mm, na południu Lubelszczyzny i Mazowsza oraz na Kielecczyźnie, zachodzie Wielkopolski do 30 mm, a na Ziemi Łódzkiej lokalnie do 50 mm. Temp. maks.: w południowej połowie kraju od 18 do 23 st., w północnej od 24 do 28 st., tylko nad samym morzem chłodniej, około 21 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-wschodni i wschodni.

W nocy z czwartku na piątek na północnym wschodzie i wybrzeżu zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu, a miejscami także burze. Najwięcej opadów i burz na obszarze od północy Podkarpacia i południa Lubelszczyzny przez centrum kraju po Ziemię Lubuską, prognozowana suma opadów do 15 mm. Na południu kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temp. min. od 14 do 18 st., a w kotlinach górskich od 11 do 13 st. Wiatr na wybrzeżu umiarkowany, północno-wschodni, na pozostałym obszarze kraju słaby, wschodni i północno-wschodni.
Dziś w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Temp. min. 16 st. Wiatr słaby, wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się wahać.

PAP

drukuj