Przesłanie Organizatorów Przystanku Jezus 2014

Jesteśmy wdzięczni Bogu, że Przystanek Jezus już po raz 15. może być obecny na Przystanku Woodstock. W ciągu tych wszystkich lat ok. 11 tysięcy młodych chrześcijan dzieliło się doświadczeniem przyjaźni z Jezusem wśród swoich rówieśników na Polu Woodstocku. Jesteśmy też dumni, iż realizujemy wezwanie Papieża Franciszka, aby Kościół odważnie i z miłością wychodził spośród swych murów, do współczesnego świata.

Na najbliższy Przystanek Jezus, 27 lipca – 3 sierpnia przybędzie ponad 700 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Luksemburga, Irlandii, Słowacji, Francji i Niemiec. Poniedziałek i wtorek będą dniami formacji oraz modlitewnego przygotowania do ewangelizacji. Poprowadzi nas w tym Biskup Edward Dajczak, Ordynariusz Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej. We wtorek popołudniu przejdziemy ewangelizacyjnym korowodem przez Kostrzyn aż na Pole Woodstocku, aby oficjalnie otworzyć tam naszą druga bazę – Wioskę Przystanku Jezus.

700 uczniów Jezusa potrafi zaistnieć radośnie, kolorowo i dynamicznie pośród tych 300.000 uczestników Woodstocku. Przygotowujemy ciekawe i konkretne propozycje dla naszych gości. Młodzież Woodstocku spotka się z krakowskim Biskupem Grzegorzem Rysiem, aby wysłuchać jego odkrywczych refleksji i zadać mu jak zawsze szczere pytania. Zaprosiliśmy też Profesora Chazana, który obiecał przyjechać, jeśli tylko poprawi swój stan zdrowia. Będzie też z nami red. Janek Pospieszalski i mec. dr Krzysztof Wąsowski, generał świeckiego Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Przybędzie również  red. Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Jak już nadmienialiśmy w zeszłym roku, nie jesteśmy sponsorem Festiwalu Przystanek Woodstock, na który nie wpłacamy żadnych funduszy. Dlatego też z roku na rok otrzymujemy lokalizację odsuniętą coraz bardziej na peryferie tego wielkiego wydarzenia. Ostatecznie poprosiliśmy o pomoc Burmistrza Kostrzyna n. Odrą i udało się. Burmistrz wraz z Kostrzyńską Strefą Ekonomiczną użyczył nam działkę o dobrym położeniu komunikacyjnym. Zatem już za kilka dni Przystanek Jezus wzniesie swój wysoki, biały krzyż zaraz za granicą Woodstocku. Jednak miejsce to jest jednocześnie blisko wydarzeń kulturalnych,  a jest to naszym ważnym celem. Oczywiście nadal bardzo chcemy być oficjalną częścią tego wielkiego festiwalu, jako jedna z organizacji pozarządowych, bo też taki status ma nasza wspólnota. Wierzymy, iż nasza kulturalna, profilaktyczna i wychowawcza działalność jest ważnym składnikiem Festiwalu Przystanek Woodstock.

Zapraszamy wszystkich, którzy nie zdołają dotrzeć w tym roku do Kostrzyna n Odrą, aby przyłączyli się do społeczności Duchowych Przystankowiczów.

RIRM

drukuj