Rusza XV Przystanek Jezus

Dziś w Kostrzynie nad Odrą rozpoczyna się Przystanek Jezus. To już XV edycja ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej, która skierowana jest do młodzieży uczestniczącej w przystanku Woodstock. Hasło tegorocznego spotkania to „Uczniowie – misjonarze”.

Przystanek Jezus rozpocznie się dwudniowymi rekolekcjami, które poprowadzi ks. bp Edward Dajczak, biskup diecezjalny koszalińsko–kołobrzeski. Do Kostrzyna przybędą również m.in. ks. bp Grzegorz Ryś czy red. Krzysztof Skowroński. Najprawdopodobniej ze zgromadzonymi spotka się także prof. Bogdan Chazan. Nie zabraknie również gości z zagranicy.

– Przystanek Jezus to ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna, która towarzyszy przystankowi Woodstock największemu festiwalowi rockowemu w Polsce. W Przystanku Jezus udział wezmą ewangelizatorzy, którzy przyjeżdżają z całej Polski, ale też spoza jej granic – mówił ks. Artur Godnarski.

Inicjatywa skierowana jest w głównej mierze do ludzi młodych uczestniczących w równolegle odbywającym się Przystanku Woodstock.

– Będzie taka przestrzeń spotkania z młodzieżą wokół tematów, które chcemy im zaproponować. Są to tematy dotyczące małżeństwa, wiaty, Kościoła, księży. Będzie cykl spotkań pt. „Zagnij księdza” . Te spotkania cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ młodzież przychodzi, żeby rzeczywiście śmiało stawiać pytania księżom. Okazuje się, że mamy bardzo inteligentną młodzież, która nosi w sobie wiele pytań. Od postawienia pytania do głoszenia człowiekowi Ewangelii jest bardzo blisko. Przystanek Jezus na Przystanku Woodstock jest bardzo ciekawym miejscem gdzie chrześcijański świat ludzi młodych spotyka się z młodzieżą, która niekoniecznie odnajduje swoją drogę wiary – mówił ks. Artur Godnarski, organizator Przystanku Jezus.

„Nie chcemy ograniczać się do budynku kościoła. Wychodzimy naprzeciw młodym ludziom. My młodzi chcemy głosić Jezusa młodym wszędzie, chcemy być „czasem” i „miejscem” zatrzymania się, przystanku w pędzie życia, Przystanku spotkania, Przystanku Jezus… bo wiara w Jezusa jest piękna i można iść z Nim przez życie i to jest konkret!”- czytamy na stronie internetowej Przystanku Jezus.

Przystanek Jezus organizowany jest przez Wspólnotę św. Tymoteusza z Gubina. Ci, którzy nie zdołają dotrzeć w tym roku do Kostrzyna nad Odrą, mogą przyłączyć się do społeczności Duchowych Przystankowiczów. Można to zrobić poprzez rejestrację na stronie www.przystanekjezus.pl

przystanekjezus.pl/RIRM

drukuj