fot. przystanekjezus.pl

W Czaplinku trwa Przystanek Jezus. O. D. Piątkowiak SVD: W tym roku naszą ewangelizację koncentrujemy na spotkaniu „twarzą w twarz”

Ponad 130 wolontariuszy bierze udział w tegorocznej edycji Przystanku Jezus. Wydarzenie od poniedziałku odbywa się w Czaplinku w woj. zachodniopomorskim. Przystanek Jezus to ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna skierowana do młodych uczestników dawnego Przystanku Woodstok, a obecnie festiwalu Pol’and’Rock.

Rzecznik wydarzenia, o. Damian Piątkowiak SVD, podkreślił, że tegoroczna inicjatywa Przystanek Jezus skupia się na spotkaniu z drugim człowiekiem „twarzą w twarz”.

W tym roku naszą ewangelizację koncentrujemy na spotkaniu „twarzą w twarz”. Nie będzie koncertów, wielkich akcji i happeningów, ale bardziej chcemy skupić się na ewangelizacji człowiek – człowiek, rozmowie, spotkaniu, dzieleniu świadectwem. Brakuje nam tego doświadczenia po czasie pandemicznym, po czasie, kiedy nie wolno nam było zbytnio się spotykać, więc teraz na tym chcemy się skupić, bo ostatecznie to jest najważniejsze, żeby głosić dobrą nowinę, żeby móc się pomodlić z drugim człowiekiem – wyjaśnił.

Co roku w Przystanku Jezus uczestniczy wielu ewangelizatorów z Polski i z zagranicy. Są wśród nich kapłani, siostry zakonne, klerycy, ale prawie większość stanowią świeccy, głównie ludzie młodzi. Przystanek Jezus rozpoczął się 1 sierpnia i potrwa do niedzieli.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl