Kostrzyn nad Odrą. Trwa Przystanek Jezus

W Kostrzynie nad Odrą odbywa się Przystanek Jezus. Ewangelizatorzy wyszli na pola, gdzie rozpoczyna się festiwal Woodstock. Młodzi ludzie chcą mówić o Panu Bogu. W nawiązaniu takiej rozmowy pomaga im znak miłości i braterstwa, jakim jest obmywanie nóg uczestnikom festiwalu.

Spotykaliśmy się z różnymi reakcjami, jednak dzięki temu udało nam się porozmawiać z wieloma osobami. Niektóre przyszły na Przystanek Jezus – zaznacza Robert Kościuszko, rzecznik Przystanku Jezus.

Oczywiście widać zdziwienie i zawstydzenie, ale również reakcje wyjścia naprzeciw. W tym zaskoczeniu ludzie pozwalali sobie myć nogi. To zresztą widać na niektórych zdjęciach na naszym profilu na Facebooku, że rzeczywiście udawało się dzięki temu doświadczeniu nawiązać więź, żeby ją dalej kontynuować ewangelizacyjnie. To nie chodziło tylko o akcje miłosiernego obmycia nóg, ale o to, aby zbliżyć się do życia człowieka, wejść w jego życie i w końcu pokazać mu pana Jezusa – oto najbardziej nam chodziło, aby zaistniała pełnia ewangelizacji – podkreśla Robert Kościuszko.

W tym roku Przystanek Jezus odbywa się przy polu Woodstocku. Tam został ustawiony namiot mogący pomieścić 5 tys. osób.

W nim, każdego dnia, można wziąć udział w Mszy św., uczestniczyć w spotkaniach i wielu innych wydarzeniach. Na terenie strefy otwartej stoi też kilkumetrowy krzyż, przed którym odbywają się codzienne modlitwy otwarte dla każdego.

RIRM

drukuj