Do Domu Ojca odszedł ks. Artur Godnarski – inicjator Przystanku Jezus

Dziś nad ranem zmarł ks. Artur Godnarski – poinformował Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Kapłan był koordynatorem Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus i pasterzem Wspólnoty św. Tymoteusza. Był zarażony COVID-19 i od kilku tygodni w ciężkim stanie przebywał w szpitalu.

W wieku 52 lat odszedł ks. Artur Godnarski.

„Kochani… Dzisiaj nad ranem Ks. Artur Godnarski odszedł do naszego Pana. Prosimy Was pomódlcie się za Niego, Jego bliskich i zachowajcie w sercu serdeczne wspomnienie Człowieka, który całe życie oddał dziełu Nowej Ewangelizacji! Arturze… Odpoczywaj w pokoju!” – czytamy na profilu Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Ks. Artur Godnarski był inicjatorem  największej bezpośredniej akcji ewangelizacyjnej skierowanej do młodych w Polsce – Przystanek Jezus.

„Dziękując wszystkim, którzy w tych dniach wspierali ks. Artura modlitwą, spieszymy by przekazać wiadomość, że Pan zdecydował wziąć go do siebie.
Patrząc na jego życie i to, co każdy z nas mu zawdzięcza, oraz wierząc w zmartwychwstanie – nie rozpaczajmy – pamiętając, że kiedyś spotkamy się na innym przystanku – twarzą w twarz z Tym, do którego ks. Artur nas prowadził i którego uczył nas kochać i naśladować
– czytamy na profilu Przystanek Jezus.

Kapłan był znanym i cenionym kaznodzieją.

„Dzisiaj nad ranem próg śmierci przekroczył ks. Artur Godnarski. Bardzo wiele mu zawdzięczam, był moim kaznodzieją prymicyjnym. Niech dobry Bóg wezwie go do Siebie. Proszę o modlitwę za śp. ks. Artura – napisał na Twitterze o. Dariusz Drążek CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl