fot. pixabay.com

Prof. A. Horban: Wzrost zachorowań na COVID-19 w woj. warmińsko-mazurskim to m.in. efekt odwiedzin w święta Bożego Narodzenia

Główny doradca premiera ds. COVID-19 przyznaje, że wzrost zachorowań w woj. warmińsko-mazurskim to m.in. efekt odwiedzin w święta Bożego Narodzenia. Rząd zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń w tym regionie. Powodem jest niepokojący wzrost nowych przypadków koronawirusa.

Prof. Andrzej Horban był pytany na antenie Polskiego Radia, czy ma to związek z powrotem osób z Wielkiej Brytanii.

W ocenie lekarza jest to splot kilku czynników. Na północy do tej pory nie było zbyt dużo zakażeń, co oznacza, że jest dużo osób podatnych na wirusa. Jest to też związane z pojawieniem się jego brytyjskiego wariantu – powiedział główny doradca premiera ds. COVID-19.   

– Wirus pokazał się w Polsce prawdopodobnie w grudniu. Z doświadczeń brytyjskich wiemy, że kiedy pojawia się mutacja, to do wzrostu zakażeń mija ok. kilku tygodni. Jesteśmy po dwóch miesiącach od świąt Bożego Narodzenia i wygląda na to, że to efekt odwiedzin naszych rodaków pracujących w Wielkiej Brytanii – wskazał prof. Andrzej Horban.

W ciągu ostatniej doby na terenie całego kraju odnotowano ponad 12 tys. nowych przypadków COVID-19. Dlatego od soboty w Polsce wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki.

W woj. warmińsko-mazurskim, gdzie jest największy wzrost zakażeń, nastąpi powrót do nauczania zdalnego w klasach 1-3. Zamknięte będą m.in. hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea i baseny.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl