fot. PAP/EPA

Węgry: 10 zgonów na Covid-19 w ciągu doby i 68 nowych zakażeń

Dziesięć osób chorych na Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby na Węgrzech, wykryto też 68 kolejnych zakażeń koronawirusem – poinformowano na rządowej stronie internetowej poświęconej epidemii.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tym samym do 199, a stwierdzonych zakażeń do 1984. Ponad połowa zakażeń (1002) przypada na Budapeszt.

Dobowe wartości zgonów i zakażeń nie są rekordowe, ale naczelna lekarz kraju Cecilia Mueller mówiła w niedzielę, że epidemia wciąż jest na Węgrzech na fali wznoszącej. Premier Viktor Orban wspomniał, że zdaniem specjalistów szczytu zachorowań można spodziewać się na początku maja.

Do tej pory 267 osób uznano na Węgrzech za wyleczone. Obecnie w szpitalach przebywa 811 osób, z czego 60 jest podłączonych do respiratorów.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl