fot. twitter.com/GdanskStrefa

Gdańsk: Dziś odbędzie się głosowanie nad planem zagospodarowania nadmorskiej części Brzeźna

Radni Gdańska mają dziś zagłosować nad zmianami w zagospodarowaniu przestrzennym nadmorskiej części Brzeźna. Chodzi o teren zielony znajdujący się między aleją Hallera i ulicą Jantarową.

Władze miasta planują zabudowanie tego obszaru. Mają tam powstać kolejne bazy noclegowe oraz gastronomiczne, a także port jachtowy.

Przeciwko tym inwestycjom opowiadają się gdańscy politycy Prawa i Sprawiedliwości. Obawiają się, że planowane przedsięwzięcie zmieni krajobraz całej dzielnicy.

Poseł Kacper Płażyński zwraca uwagę, że budowa kolejnych nieruchomości może zaszkodzić tamtejszemu ujęciu wody pitnej.

– To może mieć negatywne skutki dla jakości wody pitnej, która w podziemnych ujęciach mogłaby mieszać się z wodą morską. Stracimy skarb, którego w przyszłości nie będzie można w żaden sposób odrobić czy naprawić. To będzie błąd, który sprawi, że poza utratą wyjątkowego miejsca, utracimy także skarb, jakim jest w dzisiejszym świecie woda pitna – wskazuje poseł Kacper Płażyński z PiS.

Polityk zaapelował także do prezydent Gdańska o wycofanie się z planów inwestycji w Brzeźnie. Władze Gdańska tłumaczą, że zależy im na tym, aby nadmorskie tereny w Brzeźnie były ogólnodostępne dla mieszkańców i turystów.

RIRM

drukuj