Po raz 752 rozpoczął się Jarmark św. Dominika

 W Gdańsku rozpoczął się 752. Jarmark św. Dominika. Uchodzi on za największe przedsięwzięcie handlowo-kulturalną w Europie. W tym roku swoją obecność zadeklarowało ponad tysiąc wystawców.

Głównym punktem jarmarku będzie uroczysta procesja odpustowa, która już jutro przejdzie ulicami Gdańska. Antoni Pawlak, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Gdańska zauważa, że w tym roku czeka nas niesłychanie wiele atrakcji zarówno koncertów jak i  wielkiego jarmarku typowo handlowego. W tym roku jarmark szczególnie promuje artystów, rzemieślników, antykwariuszy. Podczas jarmarku odbywać się będzie degustacja regionalnych potraw. Nie zabraknie także innych atrakcji, nie dostępnych na co dzień. Miasto przygotowało nocne zwiedzanie kościoła św. Mikołaja jednego z najpiękniejszych w Gdańsku.  Zwiedzanie, kosztowanie przysmaków i dobra zabawa będą trwały do 19 sierpnia.

 


Pobierz Pobierz

 

Nowością tegorocznej imprezy będą regionalne potrawy przywiezione przez kupców z zagranicy. Będą one zlokalizowane na Szerokiej i Grobla II – czyli w miejscu, które w ubiegłym roku zajmowali artyści i rzemieślnicy. Można spróbować między innymi holenderskich słodyczy, toskańskich win, regionalnych nalewek, a nawet goldwasser z receptury pochodzącej z XVI wieku. Dla najmłodszych już w niedzielę dominikanie przygotowali „Kino pod niebem”.
Pierwszy Jarmark św. Dominika odbył się w 1260 roku, kiedy gdański klasztor dominikanów otrzymał od papieża Aleksandra IV przywilej udzielania odpustu na dzień św. Dominika.

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl