fot. PAP/Łukasz Gągulski

Rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy DPS-ów przeciwko SARS-CoV-2

Ruszyły dziś szczepienia pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej. Rząd szacuje, że szczepienie otrzyma ok. 70 tysięcy mieszkańców DPS-ów.

Od dziś mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej będą szczepieni przeciwko SARS-CoV-2. Pensjonariusze otrzymają szczepionkę na miejscu w placówce, w której przebywają. Do tej pory chęć zaszczepienia zadeklarowało ok. 70 proc. mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, czyli ok. 70 tysięcy osób.

Mieszkańcy DPS-ów nie będą musieli opuszczać placówek, aby otrzymać szczepionkę. Będą do nich kierowane mobilne punkty szczepień, czyli punkty z Podstawowej Opieki Zdrowotnej, która opiekują się danym DPS-em. W przypadku braku POZ, będzie to mobilny punkt ze szpitala węzłowego. Zgodnie z przewidywaniami, szczepienia w Domach Pomocy Społecznej mają zakończyć się w najbliższy piątek.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl