fot. twitter.com/MZ_GOV_PL

Resort zdrowia chce uruchomić program profilaktyczny dla osób powyżej 40. roku życia

Ministerstwo Zdrowia chce w czerwcu uruchomić program profilaktyczny dla osób powyżej 40. roku życia. Ma to pozwolić na wczesne wykrycie choroby i szybkie leczenie.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że służba zdrowia skupiła się głównie na walce z COVID-19. W czasie trzeciej fali zawieszono też planowane zabiegi.

Spadek liczby zachorowań i szczepienia pozwalają na powolny powrót do normalności.

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, powiedział w Polskim Radiu, że pakiet badań będzie różnił się w zależności od płci. Polacy, którzy osiągnęli określony wiek, będą mogli wykonać podstawowe badania profilaktyczne.

– Będą to badania, które pozwolą nam poznać, w jakim stanie zdrowia obecnie jesteśmy. Jeżeli będzie jakaś nieprawidłowość w tym pakiecie badań, wtedy zostanie on rozszerzony. Diagnostyka będzie pogłębiona. Jest to wyjście, przez które chcielibyśmy nadrobić stracony diagnostycznie czas – podkreślił Waldemar Kraska.

O nowym programie profilaktycznym dla osób powyżej 40. roku życia poinformowały dziś media.

W celu zapisania się na konkretny pakiet badań trzeba będzie wypełnić ankietę za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Ma to pozwolić na łatwiejszy i szybszy dostęp do diagnostyki nawet w prywatnych przychodniach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl