fot. https://twitter.com/ARiMR_GOV_PL/status/1390179429217878016/photo/1

ARiMR: Do 12 maja trwa pierwszy nabór wniosków o wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw

Do 12 maja można składać wnioski w pierwszym naborze na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw w ramach działania „Współpraca” – poinformowała dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski należy kierować do Centrali ARiMR.

O wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw może ubiegać się grupa operacyjna na rzecz innowacji (EPI), w skład której powinno wchodzić co najmniej pięciu rolników. Grupa taka musi posiadać zdolność prawną, a w przypadku, gdy jej nie ma – działać na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej, np. jako spółka cywilna. Wymagane jest także, aby grupa EPI identyfikowała się numerem w krajowym systemie ewidencji producentów – czytamy w komunikacie ARiMR.

Wnioski o wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw w ramach działania „Współpraca” można składać do 12 maja. Jak podkreślono, wnioski wraz z niezbędną dokumentacją powinny być kierowane do Centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Mogą być składane osobiście, przez pełnomocnika, lub w formie dokumentu elektronicznego wysłanego za pośrednictwem platformy ePUAP, jak i przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej. Za dzień złożenia wniosku uznawana jest data wpływu do Centrali ARiMR – poinformowano.

Pomoc dla grupy EPI ma charakter ryczałtowy, wynosi 325 tys. zł jeśli w ramach jej realizacji zakupiony zostanie środek transportu i 280 tys. zł w pozostałych przypadkach (np. budowy, lub remontu z modernizacją obiektów czy infrastruktury, zakupu instalacji lub wyposażenia, nabycia środków produkcji i pokrycia kosztów bieżących).

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl