W Kostrzynie ruszył Przystanek Jezus

XVI edycję Przystanku Jezus zainaugurowała Msza św. której przewodniczył ks. bp Tadeusz Lityński, biskup pomocniczy zielonogórsko-gorzowski. Inicjatywa ma na celu ewangelizowanie młodzieży, która przybędzie na Woodstock. W tym roku przystankowi towarzyszy hasło: „Nic nas nie oddzieli od miłości Jezusa”.

Ks. bp Edward Dajczak, pasterz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który od początku jest duchowym ojcem Przystanku Jezus, mówi, że ludzi najbardziej pociąga świadectwo życia.

– To, co jest najbardziej owocne w ewangelizacji na Przystanku Jezus to postawa miłości, albo zaskoczenia dobrocią tego człowieka, który nawet nie pomyślał o Jezusie. Wtedy dokonują się przecudne zmiany, takich mógłbym uzbierać przez życie, na Woodstocku i Przystanku Jezus sporo. Trzeba po prostu modlić się o to, żeby tych ludzi kochać. Jak się idzie z tym nastawieniem, że ja chcę temu komuś podarować to wszystko co jest we mnie najlepsze z Jezusa, to jestem w stanie wytrzymać bardzo dużo – powiedział ks. bp Edward Dajczak.

Tradycyjnie młodzi będą najpierw uczestniczyć w rekolekcjach, które poprowadzi ks. bp. Grzegorz Ryś, przewodniczące Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Następnie 800 ewangelizatorów w wyjdzie na pola woodstockowe.

– W czasie dwóch dni będziemy formować siebie. Będziemy przygotowywali do ewangelizacji poprzez nauczanie biskupów, modlitwę, mnóstwo ciekawych warsztatów. We wtorek wieczorem przejdziemy na pole woodstockowe z parafii kostrzyńskiej, gdzie będzie poświęcony krzyż i otwarta wioska Przystanku Jezus. Od tego momentu zacznie się ewangelizacja już na polu woodstockowym, która będzie trwała do sobotniego wieczora – powiedział Robert Kościuszko, rzecznik Przystanku Jezus.

W tym roku Przystanek Jezus jest rozstawiony w innym miejscu niż zwykle, ponieważ jego organizatorzy nie otrzymali zaproszenia na przystanek Woodstock. Więcej informacji na www.przystanekjezus.pl

RIRM

 

drukuj