Z Dobrą Nowiną do „woodstockowiczów” – XVI Przystanek Jezus czas zacząć

Blisko 800 ewangelizatorów weźmie udział w rozpoczynającym się dziś Przystanku Jezus. Inicjatywa, której celem jest ewangelizacja na polach Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, odbędzie się po raz szesnasty.

Uczestnikom Przystanku Jezus towarzyszyć będzie trzech biskupów. Jak co roku na polach Woodstocku pojawi się ks. bp Edward Dajczak. Ordynariusz diecezji koszaliński-kołobrzeskiej będzie dzielił się z młodymi Słowem Bożym podczas Mszy św., a także spotka się z „woodstockowiczami” w sobotę o godz. 19.00 w ramach programu „Rozmawiać warto – porozmawiajmy o Kościele młodych”.

Tradycyjnie kilkudniową ewangelizację na polach Przystanku Woodstock poprzedzą rekolekcje. Poprowadzi je ks. bp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Hasłem tegorocznych rekolekcji będą słowa: „Nic nas nie oddzieli od miłości Jezusa”. Do przyjaciół Przystanku Jezus należy również biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ks. bp Tadeusz Lityński, który będzie przewodniczył Mszy św. inaugurującej XVI ogólnopolską ewangelizację w Kostrzynie nad Odrą.

Oprócz biskupów dzieło ewangelizacji na PJ podejmie liczna grupa osób konsekrowanych. Znalazło się w niej 85 księży, 82 kleryków i 63 siostry zakonne. Pozostali uczestnicy to ewangelizatorzy świeccy, którzy na co dzień formują się w różnorakich wspólnotach i ruchach kościelnych.

W Kostrzynie nad Odrą nie zabraknie miejsca dla ewangelizatorów z zagranicy. W tym roku będą to goście z USA, Anglii, Francji, Niemiec i Malezji. Pojawi się także liczna grupa wolontariuszy, którzy będą zachęcać młodzież do udziału w Światowych Dniach Młodzieży 2016.

Biały przystankowy krzyż, poprzez który rozpoznawano PJ na polach „Woodstocku” stanie tym razem przy ul. Milenijnej. Nie jest to już teren zagospodarowany przez Jerzego Owsiaka. Jak tłumaczą organizatorzy, nie otrzymali oni zaproszenia od inicjatora Przystanku Woodstock, co oznaczało brak przewidzianego miejsca dla PJ.

Przystanek Jezus jest ogólnopolską inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock. Celem jego uczestników jest podzielenie się ze swoimi rówieśnikami świadectwem spotkania Zmartwychwstałego Jezusa, przynoszącego dar zbawienia. Organizatorem inicjatywy jest Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina.

RIRM/przystanekJezus.pl

drukuj