W rocznicę ŚDM powstał kolejny ułożony z selfie obraz „Jezu, ufam Tobie”

Blisko 20 tys. osób ze wszystkich kontynentów nadesłało selfie, które posłużyły do ułożenia wirtualnego obrazu „Jezu, ufam Tobie”. Pracę stworzoną w rocznicę Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 można od poniedziałku oglądać w internecie.

To już drugi obraz Jezusa Miłosiernego ze zdjęć selfie. Pierwszy powstał przed ŚDM Kraków 2016. Internetowa akcja „Wymaluj obraz” cieszyła się wówczas tak ogromną popularnością, że organizatorzy – wspólnota Chrystus w Starym Mieście oraz siostry z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach – postanowili ją kontynuować i w rocznicę spotkania młodych z papieżem Franciszkiem stworzyć kompozycję większą niż ta pierwsza.

„Wiele osób wtedy nie zdążyło wtedy przysłać swoich zdjęć, albo dowiedzieli się o akcji za późno, stąd pomysł na powtórne ułożenie obrazu.  Otrzymaliście blisko 20 tys. zdjęć osób ze wszystkich kontynentów” – powiedziała PAP jedna z organizatorek akcji Katarzyna Walkowska.

Jak podkreśliła tym razem wizerunek Jezusa Miłosiernego powstanie tylko w wersji wirtualnej, nie będzie drukowany tak, jak przed ŚDM. Wzorem jest obraz autorstwa Adolfa Hyły znajdujący się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Obraz z selfie można zobaczyć na stronie www.image2016.pl. Jeśli ktoś będzie chciał wyszukać własne zdjęcie, powinien wpisać adres e-mail.

Przed rokiem wizerunek Jezusa Miłosiernego został ułożony z ok. 15 tys. selfie. Efekt można było oglądać zarówno w internecie, jak i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, bo dzieło to zostało wydrukowane na sztywnym, nieprzemakalnym materiale i było prezentowane m.in. przed wejściem do bazyliki.

Akcja „Wymaluj obraz” miała połączyć ludzi z całego świata, w tym tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjechać na spotkanie z papieżem do Krakowa. Przed rokiem przyłączyło się do niej wiele znanych osób, w tym prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Światowe Dni Młodzieży, w których uczestniczył papież Franciszek, odbywały się w Krakowie i w Brzegach k. Wieliczki od 26 do 31 lipca 2016 r. i zgromadziły – według organizatorów – ponad 2 mln pielgrzymów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl