Sejm wysłucha informacji ws. przygotowań do ŚDM

Posłowie wysłuchają dziś informacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. W południe rozpocznie się posiedzenie sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych z udziałem Ministra Mariusza Błaszczaka.

Niedawno minister przekonywał, że służby „z całą pewnością” zapewnią bezpieczeństwo ŚDM. Resort liczy też na to, że jeszcze przed tym wydarzeniem uda się uchwalić ustawę antyterrorystyczną – zwraca uwagę wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. 

­– Ona jest bardzo potrzebna, w zasadzie wszystkie kraje europejskie mają takie ustawy, systemy przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym. Polska tego nie ma. Jest to z resztą element programu Prawa i Sprawiedliwości i to nie jest tak, że tylko te ostatnie, bardzo groźne zagrożenia terroryzmem w Europie (…) spowodowały, że tę ustawę musimy uchwalić. I tak musielibyśmy ją wypracować i uchwalić. To już jest ostatni dzwonek, nie możemy czekać. Będą ŚDM, szczyt NATO – to tylko jedne z kontekstów. Oczywiście też ważny, bo będą to niezwykle istotne wydarzenia o wielkiej skali, znaczeniu. Chcemy zdążyć z ustawą przed lipcem, ale nawet, gdyby się nie odbywały w tym roku, ustawa i tak byłaby potrzebna – mówi wiceminister.

W czwartek Komitet Stały Rady Ministrów ma się ponownie zająć projektem ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Rząd ma nad nim pracować na najbliższym posiedzeniu, 5 maja.

RIRM

               

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl