fot. twitter.com/EpiskopatNews

Papież Franciszek modlił się przed grobem św. Faustyny

Podczas wizyty w klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach papież Franciszek przez kilka minut modlił się przed grobem św. Faustyny – białą trumienką z jej szczątkami. Z klasztoru pojechał papamobile do Bazyliki Miłosierdzia Bożego, gdzie ma wyspowiadać piątkę młodych ludzi.

W modlitwie towarzyszyły mu siostry i kilkadziesiąt dziewcząt z prowadzonego przez zgromadzenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Papież pobłogosławił siostry, w tym szczególnie jedną z chorych sióstr.

Przed wejściem do kaplicy papież przywitał się z kandydatką do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Argentyny. Papieża w Łagiewnikach powitano śpiewami po hiszpańsku. Po modlitwie papież  Franciszek wpisał się do księgi pamiątkowej.

Papież Franciszek otrzymał w prezencie hiszpańskojęzyczne wydanie „Dzienniczka” św. Faustyny oraz kopię obrazu Jezusa Miłosiernego; sam podarował klasztorowi krzyż z masy perłowej.

Papież pobłogosławił obraz Jezusa Miłosierdzia przeznaczony do Skalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Słowacji (na Górze Butkov i w Ladcach).

PAP/RIRM

drukuj