Papież udaje się w podróż apostolską do Armenii

Ojciec Święty Franciszek wyrusza dziś w trzydniową podróż apostolską do Armenii – najstarszego chrześcijańskiego kraju na świecie. Papież odwiedzi Armenię 15 lat po pielgrzymce Jana Pawła II, zorganizowanej w 1700. rocznicę chrystianizacji kraju.

Ojciec św. z pewnością będzie chciał pokazać dążenie Kościoła rzymskokatolickiego do przywrócenia pełnej jedności wszystkich uczniów Chrystusa – podkreśla ks. prof. Jan Perszon, kierownik Zakładu Teologii Fundamentalnej i Religiologii na UMK w Toruniu.

– Pierwszym motywem to jednak byłoby uwypuklenie, przypomnienie światu nie tylko chrześcijańskiemu (ale przede wszystkim) jak wielka była ofiara tych ludzi za wierność Chrystusowi,  w czasach męczenników. Mówiło się kiedyś o posiewie chrześcijaństwa poprzez męczeństwo i krew w starożytności. Ale skala jest nieporównywalnie większa i to jest taki mocny gest Papieża, żeby nam wszystkim przypomnieć o świadectwie wiary – tłumaczy ks. prof. Jan Perszon.

W trakcie trzydniowej pielgrzymki do Armenii Ojciec św. spotka się m.in. z prezydentem tego kraju i zwierzchnikiem Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Biskup Rzymu odwiedzi też memoriał upamiętniający ofiary masakry Ormian na początku XX wieku.

Poszczególne punkty pielgrzymki Ojca św. transmitować będą Radio Maryja i TV Trwam. Program pielgrzymki dostępny tutaj.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj