Papież: Każde powołanie rozpoczyna się od spotkania z Jezusem

Ojciec Święty Franciszek zwrócił dziś uwagę na relację pomiędzy nadzieją a pamięcią, szczególnie wskazując na pamięć o powołaniu. Powołanie można odkryć na wiele sposobów (…), ale każde rozpoczyna się od spotkania z Jezusem – podkreślił papież Franciszek.

Podczas cotygodniowej audiencji generalnej Ojciec Święty nawiązał do kart Ewangelii, które obrazują powołanie pierwszych uczniów Jezusa. Św. Jan Ewangelista – jak wskazał Papież – opowiada o tym wydarzeniu jako o wyraźnym wspomnieniu młodości, które pozostało niezmienne w jego pamięci.

Chrystus w historiach powołań jawi się jako Znawca ludzkich serc  – tłumaczył Ojciec Święty. Jak dodał, Pan napotkanym osobom, znając ich pragnienia życia i szczęścia, zadaje pytanie: „Czego szukasz?”.

– Jak można odkryć w tym świecie swoje powołanie? Można je odkryć na wiele sposobów, ale ten fragment Ewangelii mówi nam, że pierwszym wskaźnikiem jest radość spotkania z Jezusem. Małżeństwo, życie konsekrowane, kapłaństwo – każde powołanie rozpoczyna się od spotkania z Jezusem, który daje nam radość i nową nadzieję oraz prowadzi nas także poprzez próby, trudności do coraz pełniejszego spotkania z Nim i do pełni radości –  wskazał Ojciec Święty.

Na zakończenie papież Franciszek pozdrowił Polaków.

– Serdeczne pozdrowienie kieruję do polskich pielgrzymów. Drodzy Bracia i Siostry, wspomnienie pięknych wydarzeń z przeszłości zazwyczaj budzi w nas radość i optymizm. Tym bardziej pamięć o chwilach, gdy w osobistym spotkaniu z Chrystusem, w świetle Jego miłości odsłaniało się nasze powołanie, marzenie o dobru do zrealizowania w życiu, umacnia naszą nadzieję, zwłaszcza w czasach próby i cierpienia. Prośmy Pana, aby Jego Duch budził w nas zawsze tę pamięć, która prowadzi nas ku nadziei. Niech Bóg błogosławi Wam i Waszym rodzinom – powiedział Papież.

RIRM

drukuj