fot. Beata Stoińska

Tornister Pełen Uśmiechu: wielki sukces akcji Caritas

Ponad 50 tys. podopiecznych Caritas otrzyma wyprawki na nowy rok szkolny. To wszystko dzięki kampanii Tornister Pełen Uśmiechu organizowanej przez Caritas. 

Kampania Tornister Pełen Uśmiechów realizowana jest od 2009 r., jako odpowiedź na potrzeby dzieci z niezamożnych rodzin. Darczyńcy przygotowują wyprawki szkolne za pośrednictwem diecezjalnych i parafialnych Caritas do plecaków, które później przekazywane są dzieciom. Akcja odbywa się również dzięki wsparciu licznych, prywatnych i instytucjonalnych ofiarodawców.

Jak podkreśla koordynator parafialnego zespołu Caritas w Drezdenku Beata Stoińska, pomagać najbiedniejszym chce głównie młodzież.

– Mimo że są jeszcze wakacje, młodzież Szkolnego Kola Caritas przy ZSP w Drezdenku zaczęła działalność w celu pomocy najbiedniejszym. W akcji Tornister Pełen Uśmiechu, dzięki hojności mieszkańców Drezdenka, uzbieraliśmy przybory na 10 uśmiechniętych plecaków, które niebawem trafią do potrzebujących dzieci – zaznaczyła Beata Stoińska i dodała, że plecaki zostaną poświęcone przez ks. bp. Tadeusza Lityńskiego, biskupa diecezjalnego, i rozdane dzieciom z drezdeneckich podstawówek.

W tym roku pół tysiąca plecaków z wyprawkami za pośrednictwem Caritas Polska trafi również do potrzebujących dzieci na Ukrainie i Białorusi, z czego 200 wyprawek ofiarowanych przez darczyńców indywidualnych przekazała Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Caritas.pl/RIRM

drukuj