Caritas zebrała 200 tys. zł na mobilną klinikę dla uchodźców

Blisko 200 tys. zł zebrano w pierwszym etapie projektu „Miłosierni” Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Pieniądze zbierane są na zakup mobilnej kliniki dla obozu uchodźców z Syrii w Libanie oraz wyposażenie Domu Miłosierdzia i Domu Chleba w Brzegach pod Wieliczką.

„Zbiórka, prowadzona na stronie we4charity.com, będzie kontynuowana” – powiedział dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdan Kordula.

Dodatkowo 26 września na popularnym portalu aukcyjnym ruszy licytacja trzech samochodów, którymi podczas pobytu w Polsce na Światowych Dniach Młodzieży poruszał się papież Franciszek. Licytacje potrwają do 9 października. Organizatorzy spodziewają się, że mogą zakończyć się dużym sukcesem finansowym projektu.

W ramach trwającego blisko miesiąc pierwszego projektu akcji „Misericordes” (Miłosierni) na stronie we4charity.com krakowskiej Caritas chętni mogli wesprzeć projekt finansowo – i umieścić swój awatar na wirtualnym Polu Miłosierdzia.

Wierni mogli też wziąć udział w licytacji papieskich pamiątek, m.in. „papieskiego” roweru szosowego Colnago, kopii stuły papieskiej i butów, ofiarowanych Ojcu Świętemu i przekazanych przez niego na aukcję charytatywną. Licytacja pamiątek cieszyła się sporym zainteresowaniem: rower sprzedano za 40 tys. zł, kopię stuły za 33 tys., a buty za 28 tys. zł.

Łącznie podczas pierwszego projektu akcji „Misericordes” zebrano 199 tys. 914 zł, czyli 18 proc. z planowanej kwoty 1,1 mln zł. Projekt wsparło 710 osób.

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” odbyły się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca 2016 roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl