Projekt budżetu ‘18 przewiduje wzrost dochodów podatkowych do 332 mld zł

Projekt budżetu państwa na 2018 rok przewiduje wzrost dochodów podatkowych o 6,6 proc. do poziomu blisko 332 mld zł. Z kolei tegoroczny deficyt budżetu państwa ma wynieść prawie 33 mld zł i być niższy od zakładanego. Wpływy mają być wyższe o ponad 18 mld zł.

Były wiceminister finansów prof. Witold Modzelewski powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja, że w obecnej sytuacji możemy być tzw. realistycznymi optymistami, jeśli chodzi o przyszłoroczny budżet.

– Tzw. liberalna gospodarka była ze szkodą dla uczciwych podatników, a premiowała tych, którzy unikali opodatkowania. Jeżeli rząd będzie realizował swój program wyborczy i w dalszym ciągu będzie wprowadzać te rozwiązania, które będą eliminować luki podatkowe, to mamy szansę w przyszłym roku osiągnąć deficyt budżetowy na poziomie ok. trzydziestukilku mld zł, czyli na poziomie tego roku – uwaga – przy wzroście wydatków – wskazał Witold Modzelewski.

W przyszłym roku mają zwiększyć się dochody z niemal wszystkich podatków. Niższe mają być za to wpływy z podatku od kopalin. Obniży się także relacja długu do PKB.

Rząd nie planuje zmniejszenia stawki podatku VAT na nadchodzący rok. Zostanie ona na obecnym poziomie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl