Delegacja Caritas Polska wspiera chrześcijan w Aleppo

Do syryjskiego Aleppo w ramach programu Rodzina Rodzinie wyjechała delegacja Caritas Polska. Celem akcji jest wsparcie tamtejszych chrześcijan, którzy są ofiarami wojny w Syrii.

W trakcie wizyty delegacja Caritas spotka się z przedstawicielami pięciu wspólnot chrześcijańskich. Zostaną im przekazane ikony z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej oraz listy braterskie od przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp. Stanisława Gądeckiego.

Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska, podkreśla, że wyjazd ma służyć m.in. rozpoznaniu sytuacji przed przygotowaniem kolejnych projektów pomocowych.

 Ten wyjazd ma bardzo ważny cel, ponieważ wiemy, że jest tam bardzo dużo potrzeb i wiele osób znajduje się w bardzo ciężkiej sytuacji. Planujemy przygotować nowe projekty pomocy, natomiast żeby przygotować je dobrze – a mamy już konkretne pomysły – musimy być na miejscu. Caritas Polska – widząc jak program Rodzina Rodzinie jest dobrze przyjmowany przez polskie społeczeństwo i jak dobrze jest traktowany, jak szybko się rozwija – aby podziękować Polakom, którzy pomagają, bardzo chciała udać się właśnie do Aleppo po to, żeby porozmawiać z osobami, które otrzymują pomoc od Polaków, żeby można było Polakom przekazać informacje na temat tych rodzin, które otrzymują, ich zdjęcia, filmy –  zaznaczył rzecznik prasowy Caritas Polska.

Program pomocy syryjskim uchodźcom Rodzina Rodzinie ruszył w październiku ubiegłego roku.  Jest odpowiedzią Kościoła w Polsce na problem poszkodowanych w wojnie. Obecnie około 2100 rodzin w Aleppo w Syrii jest wspieranych przez polskich darczyńców.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl