Dobiega końca XVII edycja Przystanku Jezus

Dziś zakończy się XVII edycja Przystanku Jezus. Ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna co roku towarzyszy odbywającemu się w Kostrzynie nad Odrą festiwalowi Woodstock.

W tym roku na Przystanek Jezus zgłosiło się mniej ewangelizatorów. Związane to jest z rozpoczynającymi się niebawem Światowymi Dniami Młodzieży.   

Jak co roku pod białym krzyżem uczestnicy zbierali się na wspólnej modlitwie. W tym roku poświecił go ks. bp Tadeusz Lityński, biskup zielonogórsko-gorzowski.

Przystanek Jezus jest dla niektórych woodstockowiczów jedyną możliwością do nawrócenia się i zbliżenia się do Chrystusa. Ks. Jakub Stanecki ze Wspólnoty św. Tymoteusza w Gubinie mówi, że wielu z nich jest spragnionych powrotu do Jezusa.

– Przychodzą czasem z ogromnym bólem. Chcą wykrzyczeć ten ból. I my im na to pozwalamy. Ale potem nie zostawiamy ich bez odpowiedzi. Pokazujemy im Jezusa Chrystusa jako tego, który słyszy ten krzyk, słyszy ten ból i odpowiada. Pokazujemy im Boga, który pochyla się nad człowiekiem, który potrafi zrozumieć człowieka poranionego przez grzech i nie ocenia go, nie widzi grzechu, ale widzi człowieka, którego podnosi, przytula i któremu pokazuje, że da się żyć inaczej. Daje mu nadzieję. I to jest piękne – mówi ks. Jakub Stanecki.

Ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna Przystanek Jezus zakończy się dziś wspólną modlitwą przy białym krzyżu.

RIRM

drukuj