Zakończył się Przystanek Jezus

„Duch mój dokończy dzieła. Nowa ewangelizacja, nowa pięćdziesiątnica” pod tym hasłem odbywał się tegoroczny XIII  Przystanek Jezus.  Odbywał się w Kostrzynie nad Odrą od 31 lipca do 5 sierpnia.

Przystanek Jezus skupia młodych ewangelizatorów, którzy poprzez modlitwę, udział we Mszach Świętych i konferencjach przygotowują się do spotkania z uczestnikami rokowego festiwalu Przystanek Woodstock. W tym roku rekolekcje dla nich poprowadził ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski ks. bp Edward Dajczak.

Tegoroczny Przystanek Jezus został rozbudowany o nową formę ogólnopolską o Kongres Nowej Ewangelizacji. „Podczas Przystanku ewangelizowaliśmy, wychodziliśmy do młodzieży, która przyjechała na Przystanek Woodstock” –powiedział Robert Kościuszko rzecznik Kongresu. Jak dodał, ewangelizowali wszyscy: świeccy, księża i biskupi.

Przystanek Jezus jest jedną z najbardziej znanych inicjatyw ewangelizacyjnych w Polsce.  „Z ewangelizacją mamy tak naprawdę do czynienia dopiero wtedy, kiedy głosimy osobie, kiedy głosimy konkretnemu człowiekowi Jezusa Chrystusa” – powtarza za Ojcem św. Pawłem VI ks. bp Ryś. Tak jest właśnie podczas Przystanku Jezus, który towarzyszy koncertom rockowym w ramach festiwalu Przystanek Woodstock. „To ci nasi od Jezusa” – tak ewangelizatorów pojawiających się co roku w Kostrzyniu nazywają przybywający na rockowe koncerty. Pokolenie młodych ludzi w naszej ocenie jest pokoleniem, z którym można i trzeba rozmawiać – podkreśla ks. Artur Godnarski, koordynator Przystanku Jezus.

Na ekranie Przystanku Jezus na terenie Festiwalu osoby biorące udział w Przystanku Woodstock, mogli m.in. obejrzeć spoty ewangelizacyjne. Poza tym odbywały się prezentacje krótkich form teatralnych, wystawy i spotkania tematyczne oraz przemarsze i ewangelizacyjne przejazdy motocyklowe.

W czasie tej ewangelizacji były bardzo owocne i pełne radości spotkania, młodzież stawia wiele pytań i wspólnie poszukujemy na nie odpowiedzi- powiedział  ks. Artur Godnarski.


Pobierz Pobierz

– Jesteśmy narzędziem moralnym, narzędziem rzeczywistości wspólnoty Kościoła, która nie odcina się od nikogo, ale jest z młodzieżą i wśród młodzieży –mówił ks. Artur Godnarski. Dodał, jak bardzo potrzebna jest ta inicjatywa podejmowana na rzecz młodzieży przyjeżdżającej na Woodstok. Drogą e-mailową przychodzą listy, w których młodzież daje swoje świadectwa potwierdzające, iż ewangelizatorzy są niejako buforem przeciwko złu. Przystanek Jezus jest to misja, którą prowadzą młodzi katolicy, duchowni i siostry zakonne.

– To nie jest obóz czy kolonia, ale misja, życie przez kilka dni w trudnych warunkach – zaznaczył ks. Godnarski.

Przystanek Jezus w Kostrzynie nad Odrą, zakończył się dziś w godzinach popołudniowych.

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl