W niedzielę młodzi spotkają się po raz XIV na Przystanku Jezus

Nauczanie Ojca Świętego Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro będzie także obecne na rozpoczynającym się w niedzielę Przystanku Jezus. Młodzi spotkają się w Kostrzynie nad Odrą po raz XIV.

Ogólnopolska inicjatywa ewangelizacyjna Przystanek Jezus odbywa się pod hasłem: „Wejść na drogę wiary i zaufania”. Jest ona skierowana do  ludzi młodych, uczestniczących w Przystanku Woodstock. Celem inicjatywy jest prezentacja osoby Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia.

Jak podkreślają organizatorzy na Przystanek Jezus przybędzie grupa ok. 1000 ewangelizatorów m.in. z Francji, Irlandii, Litwy i Czech. Rekolekcje poprowadzi ks. bp. Edward Dajczak, pasterz Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej.

Zaprosiliśmy różnych bardzo ciekawych ludzi m.in. ze Stanów Zjednoczonych – o. Rafała, który będzie rozmawiał z młodzieżą na temat syndromu po aborcyjnego. Bardzo bliska jest nam tematyka pro-life, która włącza się w działania „Jeden z Nas”, którą poparł Episkopat Polski. Będzie razem z nami prof. dr hab. Jacek Kurzępa, który będzie prowadził zajęcia skłaniające młodzież do refleksji nad patriotyzmem. Profesor chce postawić młodym wiele pytań, m.in. jak oni widzą patriotyzm we współczesnym świecie. Jesteśmy bardzo otwarci na rozmowę z młodymi – powiedział ks. Artur Godnarski, organizator Przystanku Jezus.

W tym roku podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą młodzież będzie zgłębiała słowa Ojca Świętego,  jakie skieruje on do wiernych w Brazylii. Papież w Rio de Janeiro ogłosi także miejsce, w którym odbędzie się kolejne Światowe Spotkanie Młodych. Brana jest pod uwagę Polska.

Ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski podczas Mszy Świętej sprawowanej w kościele Matki Bożej Bolesnej w dzielnicy Botafogo powiedział do zgromadzonych, że w niedzielę czeka nas „niespodzianka, ale zapowiedziana”.

Ks. Artur Godnarski mówi, że te dwa lata należy wykorzystać na przygotowanie się młodych ludzi do dzielenia się Ewangelią.

Z ogromną radością przyjmujemy wiadomość, że kolejne Światowe Dni Młodzieży – bardzo możliwe – że odbędą się w Polsce; Kraków byłby stolicą tych Światowych Dni Młodych. Już przygotowujemy się strategicznie do tego, aby podjąć wielką akcję ewangelizacyjną w Polsce, nakierowaną na ludzi młodych. Kontaktujemy się z różnymi ekipami ewangelizacyjnymi spoza granic Polski. Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji podjął już przygotowania w tej tematyce po to, aby te 2 lata dobrze wykorzystać na przygotowanie młodych ludzi na dzielenie się Ewangelią – zaznaczył ks. Artur Godnarski.

RIRM

drukuj