Trwa XVI edycja Przystanku Jezus

Pod hasłem „Nic nas nie oddzieli od Miłości Jezusa” w Kostrzynie nad Odrą trwa XVI edycja Przystanku Jezus. W wydarzeniu bierze udział blisko 800 ewangelizatorów z Polski i zagranicy. Ich zadaniem jest niesienie Dobrej Nowiny uczestnikom sąsiedniego Przystanku Woodstock.

Robert Kościuszko, rzecznik prasowy Przystanku Jezus mówi, że jest to czas dialogu i podejmowania tematów istotnych dla Kościoła i wierzących.

– Naszym głównym przesłaniem tematycznym jest Kościół prześladowany, Kościół w potrzebie, Kościół, który na świecie jest mordowany za wiarę i wydaje męczenników. Dlatego zaprosiliśmy zarówno misjonarzy, jaki i osoby, które doskonale orientują się właśnie w temacie Kościoła w potrzebie, Kościoła prześladowanego. Priorytetem naszym jest zwrócenie uwagi wszystkich, że Kościół przechodzi przez jakiś nowy okres w XXI wieku okres męczeństwa – zauważa Robert Kościuszko.

Każdego wieczoru na terenie Przystanku Jezus odbywają się także pokazy wartościowych filmów.

W tym roku Przystanek Jezus jest rozstawiony w innym miejscu niż zwykle, ponieważ jego organizatorzy nie otrzymali zaproszenia na przystanek Woodstock. Więcej informacji na www.przystanekjezus.pl

RIRM

drukuj