XIV Przystanek Jezus

Po raz XIV w Kostrzynie nad Odrą odbywa się Przystanek Jezus. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem „Wejść na drogę wiary i zaufania”.

Inicjatywa skierowana jest w głównej mierze do  ludzi młodych uczestniczących w równolegle odbywającym się Przystanku Woodstock.

Spotkanie  ma przybliżyć osobę Jezusa Zmartwychwstałego, przynoszącego dar zbawienia.

– Te nasze działania przystankowe w tym roku wpisują się w Światowe Dni Młodzieży. Ci, którzy są fizycznie na Przystanku Jezus, nie mogli być razem z Ojcem Świętym. Jednak chcemy, by tematyka, którą poruszał Ojciec Święty była obecna na Przystanku Jezus. Z radością przyjmujemy, że kolejne Światowe Dni Młodzieży będą odbywać się w Polsce. Kraków będzie ich stolicą. Już przygotowujemy się strategicznie do tego, aby na te ŚDM podjąć wielką akcję ewangelizacyjną w Polsce nakierowaną na ludzi młodychpowiedział ks. Artur Godnarski, organizator Przystanku Jezus.  

Ks. Artur Godnarski dodaje, że tegoroczny Przystanek Jezus spotkał się z niezrozumieniem ze strony organizatorów przystanku Woodstock.

– Niestety w tym roku mamy do czynienia z marginalizacją naszych działań. Zostaliśmy zestawieni na sam koniec pola woodstockowego w bardzo niedogodnej pozycji. Mimo, że próbuje się marginalizować działanie Przystanku Jezus wiemy o tym, że to może się dla nas obrócić na dobre. Nie będzie sceny, koncertów, prezentacji multimedialnej, Chcemy być bardziej z młodymi ludźmi, by z nimi się spotykać, rozmawiać, modlić – dodaje ks. Artur Godnarski.

 

Wypowiedź ks. Artura Godnarskiego:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj